Erciyes Çelik Halat Tel San. ve Tic. A.Ş.

Yazıcı Sayfası

  • Adres: Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesi 19. Cadde No:32 38260 KAYSERİ
  • Telefon: +90 (352) 207 84 00
  • Faks: +90 (352) 207 84 20
  • www.ech.com.tr

Ünvanı: Erciyes Çelik Halat Tel Sanayi ve Tic. A.Ş

Kuruluş: 1999 / Kayseri

Sermaye: 80.000.000 TL

Toplam büyüklük: 24.500 m2 kapalı, 98.000 m2 açık

Çalışan sayısı: 149

Faaliyet tanımı:
 

Çelik tel sektöründe 1999 yılından bu tarafa uzmanlaşma ve birikime ulaşan ERCİYES ÇELİK HALAT 2009 yılında Boydak Holding bünyesine katılarak yeni bir yapılanma dönemine girmiştir. 26.000 m² kapalı olmak üzere 122 olan tesislerinde, en son teknolojiyi kullanarak, alanında uzmanlaşmış deneyimli personeli ile patentli tavlı teller, endüstriyel yaylıklar, alüminyum iletken çelik özler, monotronlar ve çok telli çelik halatlar olan ürünlerimizin kalitesini ve bu kalitenin sürekliliğini sağlanmaktadır. Planlanmış ilave yatırımlarla firmamızın büyüme eğilimi önümüzdeki yıllarda katlanarak artacaktır. 2012 yılı içerisinde çok telli çelik halatlarda ilk olarak ince ve orta çaplarda üretime başlayarak piyasanın ihtiyacı olan standart halatların tedariki sağlandıktan sonra, AR-GE birimine yeni halat ömür test cihazları katılarak yurtiçinde üretimi gerçekleştirilemeyen özel amaçlı yüksek performanslı halatların üretimi hedeflenmektedir.

ACSR çelik özler, endüstriyel yaylık tel, çok telli çelik halat, monotron ve galvanizli çelik tel sektöründe faaliyet göstermektedir.

Şirketimiz, başta HES olmak üzere, ülkemizde kablo ve iletken sektöründe üretim yapan firmalara, kaliteli ve hızlı hizmet sağlayan bir işletme konumundadır. Alüminyum iletken sektöründe kullanılan çelik öz ürünü, hizmet verdiği firmaların dışa bağımlılığını azaltmakta ve pazarda daha rekabetçi ounmasında büyük katkı sağlamaktadır.

Modern tesislerimizde farklı çaplarda, çok telli halat üretimine 2012 yılı başında başlanmış ve 6,5mm asansör halatının, özel halat sınıfında olan ve ülkemizde üretimi olmayıp tamamen yurt dışından tedarik edilen farklı özelliklerde izoleli çelik halatların Türkiye üretimi ilk defa ve sadece firmamızda gerçekleşmiştir.

Şirket, üretimini; TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, TS EN ISO 10002, TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve TS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi gereklerine göre yapmaktadır. Üretim sürecinin tüm aşamaları bilgisayar sistemi ile kontrol altında tutulmaktadır. Ayrıca ürünler üretimin çeşitli aşamalarında farklı testlere tabi tutularak, kalitenin sürekliliği sağlanır.

Endüstriyel çelik halatlarda yapılmış olan ve devam eden Ar-GE çalışmaları neticesinde tüketimi tamamen yurt dışından karşılanan yeni nesil 6,50mm asansör halatları ve yüksek hızlı asansörlerde kullanılan halatlar Türkiye’de ilk defa tesisimizde üretilmiş ve üretilmektedir. İlave olarak yüksek performanslı özel grup halatların AR-Ge çalışmaları devam etmektedir. Yapılan deneme üretimi sonuçlarında alınan değerler kalite ve performansta Avrupa’daki üreticilerin seviyelerine yaklaştığımızı göstermektedir. Yaptığımız bu çalışmaların neticesinde tedariki tamamen ithal kaynaklardan sağlanan bu ürün grubunda dışa bağımlılığı azaltarak ülke ve şirket ekonomisine bir değer katılması hedeflenmektedir.

Yapmış olduğumuz AR-GE çalışmaları neticesinde geliştirdiğimiz, rakiplerimiz tarafından üretilemeyen ürünler rakiplerimiz ve müşterilerimiz tarafından devamlı takip edilmektedir. Aynı ürünlerin rakiplerimiz tarafından üretilmeye çalışılması ve zaman zaman üretmiş olduğumuz bu ürünlerin rakiplerimiz tarafından dolaylı yollarla alınmaya çalışılması sektöre yenilik kattığımızın ve sektörde lider firma yolunda doğru adımlar attığımızın bir kanıtıdır. Yapmış olduğumuz kaliteli üretimin ve pazarlama çalışmalarımızın neticesinde rakiplerimizin yarı mamul taleplerine cevap vermeye başlanmıştır.

Kaliteli ve hatasız üretim neticesinde iç piyasadaki ve özellikle Avrupa’ya yapmış olduğumuz ihracattaki payımız artmıştır.

Alınan önemli Belge ve Ödüller:

 TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, TS EN ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti, TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve TS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi