Bizim Menkul Değerler A.Ş.

Yazıcı Sayfası

  • Adres: Yenisahra Mh. İnönü Cd. Kanarya Sk. No:25 Kat:4-5 Ataşehir / İSTANBUL
  • Telefon: (90 216) 547 13 00
  • Faks: (90 216) 547 13 98a
  • E-posta: info@boydakair.com

Ünvanı: Bizim Menkul Değerler A.Ş.

Kuruluş: 2003

Sermaye: 25.000.000 TL

Toplam büyüklük: 1.400 m2 kapalı

Çalışan sayısı: 42

 

Faaliyet tanımı:
 

Firmamız, yurtiçi ve yurtdışı piyasalarda Aracılık, Fon ve Portföy Yönetimi ile Kurumsal Finansman alanlarında hizmet vermekte, güçlü sermayesi ile sektörün ilklerine öncülük etmektedir.

Sahip olduğu tecrübe ve imkanları ile müşterilerine farklı yatırım seçenekleri sunabilmekte, hisse senedi, vadeli işlem, sabit getirili menkul kıymet ve para piyasalarındaki gelişmeleri doğru, tarafsız ve hızlı şekilde müşterilerine ileterek, aracılık hizmetlerini gerçekleştirmektedir.

Türkiye'de ilk Borsa Yatırım Fonu çıkaran kuruluşlar arasında olan firmamız, dünyadaki ilk İslami Borsa Yatırım Fonu olan Dow Jones Islamic Market Türkiye'nin de ihracatçısıdır. Firmamızın kurucusu ve yöneticisi olduğu Borsa Yatırım Fonları, Yeni Sermaye Piyasası Mevzuatı gereğince %100 iştiraki olan Bizim Portföy Yönetimi'ne devredilmiştir.

Bizim Portföy yönettiği Sermaye Piyasası Kurulu'nun düzenlemelerine tabii yatırım fonları ve Altın Katılım Borsa Yatırım Fonu ile müşterilerine bütünleşik, geni§ bir yatırım strateji yelpazesi sunmaktadır. Şirketimiz Sermaye Piyasalarına katma değer üreterek Bölge ve Türkiye'nin gelişmesine/büyümesine katkı sağlayan, kendisini yatırımcı ihtiyaçları ve yenilikçilik temelinde konumlandırdığı sektörde yüksek performanslı bir şirket olma çabası içerisindedir.

Şirketimiz, Katılım Bankaları sponsorluğundaki BIST tarafından hesaplanan Katılım Endeksi'nin de kurucusu ve endeks sağlayıcısı olarak görev yapmaktadır. Ayrıca birincil ve ikincil halka arz, şirket birleşmeleri-devralmaları, proje finansmanı ve şirket yapılandırma hizmetlerini de sunmaktadır.

Sermaye Piyasası Kanunu gereği Katılım Bankaları tıpkı diğer bankalar gibi doğrudan sermaye piyasalarında işlem yapma yetkisine sahip değildir. Bu kapsamda Albaraka Turk, Kuveyt Turk, Türkiye Finans ve 900'e yakın şubeleri, firmamızın acentesi olarak sermaye piyasalarında hizmet vermektedir.

Geniş Yetkili Aracı Kurum Yetki Belgesi bulunan firmamız, bu sayede birçok alanda hizmet verme yetkisine sahiptir.

Mevcut web sitemizin hem teknik altyapısı hem de kurumsal görselliğinin arttırılması adın 2016 yılının ilk döneminde yeni web sitemiz yayına girmiştir.

2016 yılının 16 ve 26 Ocak tarihlerinde Kozyatağı Hilton Otelde, Prof. Dr. Murat Yülek ve Prof. Dr. Kerem Alkin'in katılımları ile iki adet Yatırımcı Bilgilendirme Toplantısı düzenlenmiştir.

Yine 2016 yılının 28 EylüI tarihinde Borsa İstanbul'da gerçekleştirilen ve BPY Genel Müdürümüz Sn. Avşar Radi Sungurlu'nun da konuşmacı olarak katıldığı IFN Turkey Forum 2016'da firmamız öğle yemeği sponsorluğunu üstlenmiştir. Ayrıca 14 Mayıs 2016'da düzenlenen BYV Kariyer Festivali'ne katılım sağlanmıştır.