Boydak Holding Yönetim Kurulu

Yazıcı Sayfası
 

Üst Yönetim

 

Erdal Teker

Mali İşler, Finans ve Risk Yönetimi Koordinatörü
 

İbrahim Öngün

Pazarlama Koordinatörü
İdari İşler Koordinatörü Vekaleten
 

Murat Aksu

İnsan Kaynakları, Yatırımlar, İştirakler ve İş Geliştirme Koordinatörü

 

Ergün Tarkan ÇAKIR

Bilgi Teknolojileri Koordinatörü
 
 

Fadıl Bülent GÜLTEKİN

İç Denetim Koordinatörü
 
 
 

 

 

 

 

 
Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı
İsmail Güler
Yönetim Kurulu Başkanı
 
 
Boydak Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO
Alpaslan Baki ERTEKİN
Yönetim Kurulu Üyesi & CEO
Alpaslan Baki Ertekin, 1971 yılında Beykoz’da doğdu. Orta öğrenimini 1989 yılında İçel Anadolu Lisesi’nde tamamladı. 1994 yılında Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu. 2007 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi’nden Uluslararası Ticaret Yüksek Lisans Diploması aldı. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde İşletme Doktorası derslerini tamamladı. Ardından Marmara Üniversitesi Spor Yönetimi Bilimlerinde 2016 yılında doktorasını tamamlayarak Spor Yöneticiliği Doktoru unvanını aldı.
1994 yılında Koç Grubu’na bağlı olan Migros Ticaret A.Ş. bünyesinde iş hayatına başladı. 1996 yılında çalışmaya başladığı Garipoğlu Şirketler Topluluğu’nda önce Pazarlama Müdürü daha sonra İhracattan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlendi. Garipoğlu Şirketler Topluluğu ile çalışırken 40’a yakın ülkede uluslararası fuar, kongre ve konferansa katıldı. Aynı yıllarda 60’dan fazla ülkeye satış raporları hazırlamak amacıyla seyahatlerde bulundu.
2000-2005 yılları arasında Nortel Netaş A.Ş.’de Satış Müdürü olarak görev yaptı. Aynı yıllar içerisinde 8 ay boyunca tam zamanlı olarak Londra’da “Üst Düzey Yönetici Adaylığı ve Satış Eğitimi” aldı. 14 farklı ülkede “ Kurum Kültürünü Yapılandırma”, “Stratejik Planlama ve Verimlilik”, “Dış Ticarette Tedarik Zinciri Yönetimi ve Lojistik Yönetimi”, “Performans Yönetim Sistemi”, “Kurumsal Farkındalık ve Kişisel Algı” gibi farklı başlıklı 30’ a yakın seminere konuşmacı ve dinleyici olarak katıldı.
Mayıs 2005 ile Eylül 2007 tarihleri arasında İstanbul Dünya Ticaret Merkezi İcra Kurulu Üyeliği ve Genel Müdürlük görevlerini üstlendi. Eş zamanlı olarak Trabzon, Kayseri ve Antalya Dünya Ticaret Merkezlerinin de Genel Müdürlük görevlerini sürdürdü. 5 farklı ülke ve 9 şehirde “Neden Türkiye’ye Yatırım Yapılmalı?” konusunda seminerler verdi.
Başbakanlık 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı’nda en üst icra organı olan Yürütme Kurulu’nda İstanbul Büyükşehir Belediyesi adına Yürütme Kurulu Üyeliği ve Bütçe İhale komisyonu Üyeliği yaptı. Bu görevlerini başarıyla tamamlayan Ertekin, daha sonra Beltur A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği ve Kültür A.Ş. Genel Müdür Danışmanlığı görevlerini de üstlendi.
Kasım 2009 tarihinde İBB Spor A.Ş. ‘nin Genel Müdürlük pozisyonuna atanan Ertekin, şirketin ulusal ve uluslararası alanlarda temsil edilmesinde sağlamış olduğu katkının yanı sıra 1600 çalışanı, 36 tesisiyle; halkına, amatör sporculara, Milli Takıma ve engelli sporcularımıza hizmet etmiştir. Altın kategoride koşulan İstanbul Maratonunun da yarış direktörlüğünü yapmıştır. 2010 Avrupa Kültür Başkenti sürecindeki tecrübeleri ile İstanbul’un 2012 Avrupa Spor Başkenti müracaat dosyasını tamamlamış ve İstanbul’un bu unvanı kazanmasında ekip lideri olarak çalışmıştır. Haziran 2014’te Spor A.Ş. Genel Müdürlüğünden ayrıldıktan sonra İstanbul Ticaret Borsası Başkanı Başdanışmanı olarak çalışmaya başlamıştır. Nisan 2015 – Şubat 2016 tarihleri arasında Anfaş Fuarcılık ve Anfaş Expo Center Genel Müdürü olarak çalışmıştır. Nisan 2016 tarihinde Nun Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Müdürü olarak çalışmaya başlamıştır. Nun Eğitim ve Kültür Vakfı ‘Eğitimde Bir Gelenek Yükseliyor’ sloganıyla yola çıkan Nun okullarının sahibidir. Nun okulları Altunizade’ de 3 yıldır ilkokul ve anasınıfı ile hizmet vermektedir. Beykoz’da geçen sene eğitime başlayan kız ve erkek okullarında ise ortaokul ve lise eğitimi verilmektedir. Ağustos 2017’de Nun Vakfı Genel Müdürlüğü’nden ayrıldıktan sonra son olarak bünyesinde Uğur Soğutma, Uğur Motorlu Araçlar- Mondial Motor, Kuteks Tıbbi Aletler, Uğur Entegre Gıda gibi şirketlerin olduğu Uğur Şirketler grubu CEO’su olan Ertekin 25 Aralık 2017 tarihinde Boydak Holding CEO’su ve Yönetim Kurulu üyesi olarak atanmıştır. Bir dönem İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başkan Vekili olan Ertekin, aynı dönemde İstanbul Olimpiyat Oyunları Hazırlık ve Düzenleme Kurulu, Yürütme Kurulu başkan vekilliği görevini de üstlenmiştir. Halen Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre Üyeliği ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Üyesi, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Yönetim Kurulu Üyesi görevini sürdürmektedir. 2010-2011 yılları arasında Misafir Öğretim görevlisi olarak, Haliç Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda dersler vermiştir. 2011-2012 yılları arasında İstanbul Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi’nde Misafir Öğretim Görevlisi olarak Yönetim Organizasyonu ve Spor Yöneticiliği dersleri vermiştir: Ordu- Mesudiyeli olan Alpaslan Baki Ertekin, MESDEF(Mesudiye Dernekler Federasyonu) Kurucu Genel Başkanıdır. Alpaslan Baki Ertekin evli ve 3 kız babasıdır.
 


Yönetim Kurulu Üyesi
 
 


Yönetim Kurulu Başkan Vekili - CEO