Merkez Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Yazıcı Sayfası

  • Adres:  1.Organize Sanayi Bölgesi, 6. Cad. No: 35 38070 KAYSERİ
  • Telefon:  (90 352) 321 18 50
  • Faks: (90 352) 321 13 99
  • Web: www.merkezcelik.com.tr

Ünvanı: Merkez Çelik A.Ş.

Kuruluş: 1992 / Kayseri

Sermaye: 300.000.000 TL

Toplam büyüklük: 193.000 m2'si kapalı 315.000 m2

Çalışan sayısı: 2312

Şube Sayısı: 3 ( Kayseri, Sakarya, Diyarbakır)

Bayi Sayısı: 21

Faaliyet tanımı: 
 

1992 yılında Kayseri' de kurulan  ve mobilya sektöründe faaliyet gösteren Merkez Çelik; Kayseri, Sakarya ve Diyarbakır illerinde olmak üzere üç üretim tesisinde 110.000 m2 açık ve 185.000 m2 kapalı olmak üzere toplam 295.000 m2 alanda üretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Ayrıca Optimall Alışveriş Merkezi şubesi ile 48.000 m2 kapalı alanda alışveriş merkezi sektöründe hizmet vermektedir.

Mobilya sektöründe üretim yapan firma, Türkiye ve Dünyanın lider mobilya markası olan “İstikbal” ve “Bellona” markalarına hizmet vermektedir. İstikbal markası için koltuk, kanepe, oturma grubu, baza ve yatak aynı zamanda Bellona markası için ise kanepe, baza ve yatak üretimi yapmaktadır. Ayrıca holdinge bağlı grup firmalarının ihtiyacı olan endüstriyel ürünler ve yarı mamulleri de üretmektedir.
 

Yeni üretim teknolojilerini kullanan şirket, 2015 yılı itibariyle;

500 Bin adet/yıl Baza,

500 Bin adet/yıl Takım Koltuk/Kanepe ve

47 Bin takım/yıl Köşe Takımı üretim kapasitesiyle her türlü iç ve dış talebi karşılayabilecek imkâna sahiptir.

Merkez Çelik A.Ş. 2015 yılında; araştırma ve geliştirme çalışmaları çerçevesinde AR-GE projeleri için 1.135.000,00 TL, üretim kalitesini arttırmak için Yatırım Teşvik Belgesi kapsamında 2.360.000,00 TL harcama yapmıştır.
 

Merkez Çelik’in stratejik amaçlarının şekillendirilmesinde ve bunlara ulaşılmasında ihtiyaç duyulan teknolojik kapasitenin planlanması, geliştirilmesi ve uygulanması için teknoloji yakından takip edilmektedir. Ayrıca, çalışanlarının eğitimine ve gelişimine büyük önem vermektedir. Onların başarısının kendi başarısı anlamına geldiğini bilen çalışanın ufku genişledikçe firmanın daha da büyüyeceği düşüncesiyle hareket eden bir firmadır.
 

Kayıtsız şartsız müşteri memnuniyetini sağlamak temel prensibi olmuştur. Bunun sağlamak için de “kalite” her zaman en ön sırada yerini almaktadır.

Dünya standartlarında üretim yapan firmamız, iç ve dış pazarların ihtiyaçlarına uygun modern ve yenilikçi ürünleri doğru zamanda, istenen kalitede, uygun fiyatla pazara sunma yeteneği, hizmet verdiği markaları küresel anlamda üst seviyelere taşımaktadır.

Merkez Çelik, sektöre yön veren yapısıyla sürdürülebilir büyümesini istikrarlı bir şekilde devam ettirmektedir.

Koltuk, kanepe ve baza üretiminde modern teknolojiyle, çağdaş üretim tekniklerine ve Avrupa Birliği normlarına uygun anti-kanserojen ve anti-bakteriyel malzemeler kullanılarak üretim yapmaktadır. Üretim tesislerimiz, mobilyayla ilgili her türlü hammadde ve malzemeyi kullanabilecek ve işleyebilecek donanıma ve altyapıya sahiptir. Konfor, fonksiyonellik, güvenilirlik, dayanıklılık, estetik özellikler ve emniyet gibi ürün özellikleri markanın önem verdiği değerler olup, bu değerlerin ürüne yansıtılma seviyesi ürünün kalitesi olarak adlandırılmakta ve bu seviye tüketiciye farklı tarz ve konseptlerde en iyi şekilde sunulmaktadır. İlk aşama olan ürün tasarımına başlarken ilkemiz, özgün tasarım, insan sağlığı için ergonomi ve kullanılan malzemenin insana ve doğaya uyumudur. Fonksiyonellik anlamında ise; fark yaratan, faydalı ve yenilikçi olması en önemli misyonumuz olup, modern ve çağdaş bir tasarım anlayışını benimseyerek, her bütçeye ve beğeniye uygun, müşteri memnuniyetini önemseyen ürünler tasarlamak vazgeçilmez unsurumuzdur.
 

Merkez Çelik teknoloji ve yeniliğe yatırım yapmaya devam etmiş ve bu bağlamda 2014 yılı içinde firmanın tamamı şubeler dâhil SAP programına geçmiştir.

Tasarım ve AR-GE’de ise 3D Yazıcıların kullanımıyla hem üretim hem de çalışan açısından iş gücünü azaltıp daha hızlı sonuç almayı hedeflemiştir.
 

Merkez Çelik A.Ş İSO tarafından düzenlenen ülkenin en büyük 500 firması içerisinde 2015 yılında 177. sırada yer almıştır.