Hes Hacılar Elektrik Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Yazıcı Sayfası

  • Adres:  Erciyes Mah. Hes Cad. No: 22 38210 Hacılar - KAYSERİ
  • Telefon:  (90 352) 207 45 00
  • Faks: (90 352) 207 45 20
  • Web: www.hes.com.tr

Ünvanı: Hes Hacılar Elektrik Sanayi ve Tic. A.Ş.

Kuruluş: 1974 / Kayseri

Sermaye: 300.000.000 TL

Toplam büyüklük: 120.000 m2 kapalı, 160.000 m2 açık

Çalışan sayısı: 1010

Şube adedi: 2

2016 Yılı ISO 500 Sırası: 80

Faaliyet tanımı:

Türkiye’nin lider kablo firması olan HES KABLO, kablo ve tel sektöründe sağladığı başarı ve üstün performans sonucunda, bugün dünyaca tanınan uluslararası bir firmadır.

1974 yılında enerji kabloları üretmek üzere kurulan HES KABLO geçen zaman içerisinde bakır haberleşme kablosu, fiber optik kablo, enerji kablosu, yüksek gerilim enerji kablosu, alüminyum iletken, elektrolitik bakır tel, emaye bobin teli ve PVC granül üretimini de kendi bünyesinde gerçekleştirerek kablo ve tel sektörünün tamamına hitap eden çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olmuştur.

“Güven Veren Teknoloji” sloganı ile hareket eden HES KABLO, 40 yılı aşan tecrübesi ve sunmuş olduğu yüksek kaliteli ürünler ile HES markasını uluslararası saygın bir marka haline getirmiştir.

Üretim; 120,000 m²’si kapalı, 250,000 m² alandaki entegre tesislerde, ISO 9001 standartlarına göre ve ISO 10002, ISO 14001, OHSAS 18001 ve ISO 50001 gerekleri göz önünde bulundurularak, konusunda bilgi ve deneyim sahibi yaklaşık 1000 kişilik uzman bir ekip tarafından, en son teknolojik gelişmelere uygun makine ve yöntemler kullanılarak gerçekleştirilmektedir.

İstanbul Sanayi Odası'nın her yıl belirlemiş olduğu ilk 500 firma sıralamasında HES KABLO, 2014 yılı verileri göz önüne alındığında 68. sırada yer almıştır. Ürünlerini yurtiçi pazarın yanı sıra, dünyaya da sunan HES Kablo’nun dört bir yanındaki 130’dan fazla ülkede tercih edilmektedir.

Hes Kablo Markası 2004 yılından bu yana 12 yıldır Türkiye’de sektör lideri olmakla beraber bilinirlik oranı %98,dir ve rakiplerinden açık ara ile en çok tercih edilen ve güvenilen favori markadır. Global pazarda ise özellikle yakın bölgemiz olan Orta Doğu’da en çok bilinen ve tercih edilen markadır.

Ulusal ve uluslararası gözetim firmalarının periyodik olarak yapmış olduğu denetimler sonucu verilen ISO, TSE, VDE, GOST, ETL, UKRSEPRO ve KEMA gibi kalite belgeleri HES KABLO markasına ve ürünlerine gösterilen güvenin bir ifadesidir. HES KABLO, uluslararası ve yerli standartlara göre üretilen ürünlerin yanı sıra, özel müşteri şartnameleri ve isteklerine göre üretim yapabilmektedir. Ürünler, üretimin her aşamasında ve özellikle de son kontroller sırasında modern test cihazları kullanılarak test edilerek yüksek kaliteli ürünlerin müşteriye ulaştırılması sağlanmaktadır.

Kayseri’nin en büyük firması (2015 ilk 500 içinde Kayseri firmaları 1. Liği)

Kayseri ihracat 2. Liği

Kayseri kurumlar vergisi 7. Liği

Kayseriye değer katan marka (Marketing Turkiye – Akademetre)

       
Üretim Alanı ve Rekabet Özellikleri:

Enerji                       : AG, OG, YG Enerji Kabloları, Bakır ve Alüminyum İletkenler

İletişim ve Bilişim : Haberleşme Kabloları, Fiberoptik Kablolar

Endüstri                   : Emaye Bobil Teli

Sinyal ve Kontrol  : Zayıf Akım Kabloları, Koaksiyel Kablolar

Güvenlik                 : Halojenfree Kablolar (FLARET)

 Yenilenebilir / Çevre : Fotovoltaik Kablolar

Flaret Kablolar            : Alev iletmeyen ve yandığında zehirli gaz çıkarmayan kablolar

Fotovoltaik Kablolar  : Yenilenebilir / Yeşil enerji için üretilen kablolar

 

Proses esnasında çevreye zararı en aza indirmek için, çevre projeleri uygulamakta ve uygulamaya devam edecektir. Doğal kaynakları en etkin şekilde kullanabilmek için de büyük bütçeli enerji verimliliği projeler hali hazırda devam etmektedir.

Yeşil enerjili kablo üretimi: HES kablo 40 yıllık bilgi birikimi ve sektördeki liderliği ile de yenilebilir enerji sektöründe de önemli İşlere imza atıyor. Yeşil enerji statüsündeki solar kablolarla faaliyet gösteriyor.PV1-F SOLAR (fotovolvatik) kabloları TS EN 60228 standartlarına göre üretiliyor. Kablolar UV, ozon ve dış hava şartları dayanımı yüksek, çapraz bağlı, düşük duman yoğunluklu, halojensiz (LSFOH) ve TÜV onaylıdır.

Başlangıçtan beri ISO 500 sıralamasında olan şirketimiz 2004 yılından beri Sektörünün lideri konumundadır. Bu liderliği sadece yurtiçi Pazar için değil aynı zamanda dünyanın her bölgesinde 1300ülkede de ürünlerimizin tercih edilmesi ile de global bir üretici olduğumuz tescillenmektedir. Ülke genelinde yaygın bayi ağı ve yurtdışında geniş acente yapısını oluşturan %100 yerli sermayeli ilk firmayız.2016 ISO sıralamasında Kayseri birincisi, Türkiyede ise 80. sıradadır.

Türkiye’de Enerji, Telekom, Bilişim ve diğer endüstri sektörlerine geniş ürün yelpazesi ile hizmet ve ürün sunan tek firmadır.

Hammaddeden paketleme malzemesine kadar kendi entegre tesisinde üretim yapabilen tek firma olduğumuz gibi bu özellik ile dünyada da nadir firmalar arasındayız.